Możliwość komentowania KONKURS WIEDZY O POLSCE – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA została wyłączona

KONKURS WIEDZY O POLSCE – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ

100-LECIE POLSKI NIEPODLEGŁEJ

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków.  W Miejskim Przedszkolu nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu w sposób szczególny uczczono rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
W dniu 16 października odbył się Konkurs wiedzy o Polsce pt. „Kocham Cię Polsko.”
Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych.
W konkursie wzięły udział dzieci 5-letnie z grupy Różowej, Niebieskiej, Żółtej, Pomarańczowej i Zielonej.
Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Teresa Karcińska, Małgorzata Dańczura, Marzena Sadurska i Irena Frankiewicz.
Konkurs rozpoczęły dzieci odśpiewaniem hymnu „ Mazurka Dąbrowskiego”. W quizie wiedzy o Polsce dzieci odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące historii naszej ojczyzny, układały obrazek Godła Polski z części i wykonały flagi narodowe. Dzieci w kolejnej konkurencji wykazały się znajomością regionów Polski, zaznaczały na mapie charakterystyczne miejsca , umieszczały na nich herby znanych miast. W konkursie nie zabrakło recytacji wierszy o Polsce między innymi wiersza Władysława Bełzy „Kto ty Jesteś?”, który określany jest jako „Katechizm polskiego dziecka”. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta.
Pani dyrektor dr Agata Kolasa- Skiba wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe.

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

Bookmark the permalink

Comments are closed.