Możliwość komentowania MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI została wyłączona

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Bez tytułu

14 -17 września 2018 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu

przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki – Dot Day.

Historia Kropki rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to Peter H.Reynolds wydał książkę pt.

„The dot”. Bohaterką książeczki jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki maleńkiej kropce na kartce i swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości odkrywają swój potencjał artystyczny .

Tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest obchodzony na całym świecie 15 września każdego roku.

Głównym celem Dnia Kropki jest pobudzenie u dzieci w każdym wieku pomysłowości, kreatywnego działania, wyzwolenie pozytywnych emocji, tworzenie własnych artystycznych prac. Dzięki swoim nauczycielom dzieci mają uwierzyć we własne możliwości i odkryć swoje talenty.

W Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu święto Dnia Kropki zaczęło się od wysłuchania na podstawie ilustracji historii małej dziewczynki Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku – kropki, od której wszystko się zaczyna. Powstały piękne rysunki , wyklejanki , malowanki, układanki z kropek. Nauczyciele pozwolili dzieciom odkryć własne talenty , wyzwolić nowe możliwości, motywować do działania zaczynając właśnie od kropki. Ciekawe zabawy i zajęcia z kropkami wypełniały cały dzień przedszkolny. Do działań w przedszkolu włączyli się rodzice . Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w stroje, na których w przeważającej części królowały kropki. Udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne.

Opracowanie: Jolanta Szewczyk

 

Bookmark the permalink

Comments are closed.