Możliwość komentowania Międzynarodowy Projekt Czytelniczy została wyłączona

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy.

Projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

 

W Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu zakończyła się akcja polegająca na podróżach Małych Misiów po Przedszkolach w całej Polsce. Głównym celem było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Wizyty wielu różnych Misiów były wielkim wydarzeniem dla dzieci. Z ogromną ciekawością dzieci otwierały koperty, witały się z nowym gościem, wybierały książki do wspólnego czytania oraz wypełniały Dzienniki Podróży. Gościliśmy u siebie Misia Rysia z Narzyna, Misia Krzysia z Dębna, Misia Karmelka z Chrzanowa, Misia Malinkę z Łodzi oraz Misia Kokardkę z Żyrardowa. Dzięki tym wizytom poznaliśmy wielu nowych Przedszkolaków. Jednak największym wydarzeniem był powrót naszego Misia Jasia. Dzieci z wielką radością przywitały swojego Misia, oglądały zdjęcia, które ze sobą przywiózł oraz sprawdzały na mapie miejsca, które odwiedził. Miś Jaś z Jarosławia pojechał do Żyrardowa, następnie do Łodzi, Chrzanowa, Dębna i wrócił do naszego Przedszkola.
Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” rozpoczęliśmy 25 listopada 2017 roku .
Zorganizowaliśmy wspólnie z Rodzicami Konkurs misiowy – Szyjemy misie oraz każdy nauczyciel przeprowadził w swojej grupie zajęcia z zakresu Dnia Bezpiecznego Internetu. W trakcie trwania projektu i we współpracy z Fundacją Mam Marzenie, przesłaliśmy do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie zebrane maskotki i materiały plastyczne.
Obchodziliśmy również w dniu 8 grudnia Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczycielki zorganizowały dla dzieci ciekawy projekt znajomości misiowych zwyczajów oraz recytowały dzieciom wiersze o misiach. Dzieci śpiewały piosenki, a aura była bardzo radosna, bo i temat bliski sercu dziecka.
Obecnie realizujemy projekt Mały Miś gości w domach przedszkolaków. Misie wybrane przez dzieci w grupach wędrują od domu do domu. Dzieci słuchają wraz z misiem czytanych przez rodziców bajek. Miś ma swój dzienniczek podróży w którym każdy uczestnik czytania zostawia po sobie życzenia dla misia podróżnika.
Przed nami jeszcze 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz zabawy z Misiem Regionalistą.

Opracowanie:
Koordynator; Jolanta Szewczyk

Bookmark the permalink

Comments are closed.