Możliwość komentowania POLECAMY została wyłączona

POLECAMY

 Polecamy: 

ekodzieciaki.mos.gov.pl

 

KULA – KULturA w sieci dla dzieci

kula.gov.pl –  dla najmłodszych konsumentów kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało witrynę internetową, na której maluchy mogą wyruszyć w podróż z przygodami po zabytkach i ciekawych miejscach Polski.

Stworzona przez MKiDN strona internetowa dla dzieci daje najmłodszym możliwość zapoznania się z historią, kulturą i polskimi tradycjami. Portal został stworzony z myślą o tym, aby pierwszy kontakt dziecka z Internetem mógł być inteligentną i inspirującą rozrywką, która także uczy i rozwija. Projekt ten ma na celu uwrażliwienie rodziców na konieczność uwzględnienia kultury i sztuki w procesie wychowawczym.
Jak podaje MKiDN jest to pierwsza tego typu inicjatywa na świecie. Informacje na stronie przekazywane są w lekki i zabawny sposób. Celem strony jest również kształtowanie świadomość kulturowej młodych internautów oraz porządkowanie ich wiedzę na temat polskości i dziedzictwa kulturowego.

 


Łączka Maurycego Marchewki

dzieci.mos.gov.pl – strona dla dzieci stworzona przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Na stronie znajdują się informacje edukacyjne poświęcone ochronie środowiska przygotowane dla dzieci w postaci gier i zabaw.

Strona podzielona jest tematycznie dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 6 lat oraz od 7 do 11. Na stronie jest mnóstwo gier i zabaw dla starszych i młodszych dzieci. Wierszyki i komiksy, ciekawostki i porady, a także informacje o ciekawych wydarzeniach i konkursach.
Na stronie znajdziemy także dział ekonewsy znajdziemy tam informacje o aktualnych imprezach związanych z środowiskiem i ochronom środowiska. W dziale chcesz wiedzieć twoje dziecko znajdzie ciekawe informacje z świata przyrody. Dział ten jest podzielony na dwie kategorie wiekowe. Dla dzieci starszych i dla dzieci młodszych.

Źródło: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

                   MEN

Bookmark the permalink

Comments are closed.