Możliwość komentowania Teatr Rodziców została wyłączona

Teatr Rodziców

Teatr Rodziców w Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu.

       Przedszkole to miejsce przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby i stymulujące jego rozwój.

A przede wszystkim miejsce ciekawych zabaw i beztroskiego podróżowania przez dzieciństwo. Ale czy dzieci czułyby się w przedszkolu tak bezpiecznie i radośnie, gdyby rodzice nie obdarzali nauczycielek zaufaniem i nie angażowali się w życie przedszkola?

   Zaufanie rodziców i otwartość na sprawy przedszkola są dla dziecka miernikiem bezpieczeństwa  w tym środowisku.

   Dlatego udział rodziców w proponowanych formach integracyjnych i współpracy jest ważny dla dobrego samopoczucia dziecka w placówce. Jedną z proponowanych przez nas form współpracy   z rodzicami jest przedstawianie teatrzyków dla dzieci. Wystawianie z rodzicami bajek, to dla nas wspaniała przygoda. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania rodziców, ich pomysłowości   i otwartości na wcielanie się w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji.

   Podglądając sceniczne działania rodziców otrzymujemy od nich wspaniałą lekcję współpracy   i wytrwałości w dążeniu do celu. Otwarci na zabawę w teatr rodzice z łatwością nawiązują podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też bajki przygotowywane przez nich cieszą się wielkim zainteresowaniem   u dzieci i sprawiają im wiele radości. Po obejrzanym teatrzyku   w wykonaniu rodziców dzieci chętnie przenoszą widzianą bajkę do własnych zabaw w teatr. Same starają się rozdzielić role i podejmują współdziałanie w tej zabawie.

To już drugi taki teatr dla dzieci wykonany przez rodziców z Grupy Niebieskiej w naszym przedszkolu. W tym roku rodzice przygotowali dla dzieci z okazji Dnia Dziecka „Rzepkę” Juliana Tuwima. Dzień przedstawienia odbył się 06.06.2016r. na przedszkolnej scenie. Dobry nastrój, atrakcyjne stroje rodziców, oprawa muzyczna i scenografia ubarwiły to spotkanie. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. W tamtym roku rodzice zaprezentowali dla dzieci „ZOO” Jana Brzechwy.

   Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy angażują się w wystawianie bajek dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że udział w teatrzykach jest i będzie miłym i niezapomnianym wspomnieniem przedszkolnej przygody dla nas wszystkich.

   Dziękuję nauczycielom Paniom Lucynie Łaszkiewicz, Irenie Frankiewicz i Agnieszce Szkoła, których współpraca z rodzicami układa się w taki właśnie sposób.

 

                                                                                                                                        Agata Kolasa-Skiba

 IMG_2783IMG_2784IMG_2787

Bookmark the permalink

Comments are closed.